O projekcie   Badania   Analizy   Przydatne informacje   Kontakt

 

Aktualności

19 września 2011 r.
15 września w Hotelu Victoria w Lublinie odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu Badania Rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi pod tytułem „Zadowolenie świadczeniobiorcy z uzyskiwanego wsparcia kluczem do budowy standardów pomocowych - prezentacja wyników badań rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi w województwie lubelskim”. Podczas konferencji zostały omówione najważniejsze rezultaty osiągnięte podczas realizacji projektu.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konferencji za przybycie oraz aktywne uczestnictwo w panelu dyskusyjnym.

Zobacz więcej aktualności
 

Przydatne linki:

www.europerspektywa.pl
www.efs.lubelskie.pl
www.wup.lublin.pl
www.lubelskie.pl

webdesign Dariusz Szurek
www.manea.plBadania

W ramach projektu przeprowadzone zostaną badania rodzin z dziećmi głęboko wielorako niepełnosprawnymi do 7 roku życia oraz pracowników i instytucji pomocy społecznej. Ich wynikiem będą następujące analizy:
1. Analiza socjoekonomiczna funkcjonowania rodzin i ich opis demograficzny.
2. Analiza psychospołeczna funkcjonowania rodzin.
3. Analiza pracowników i instytucji pomocy społecznej.
4. Analiza obowiązujących w Polsce rozwiązań prawnych dotyczących wsparcia rodzin z dziećmi głęboko wielorako niepełnosprawnymi na tle wytycznych Unii Europejskiej i rozwiązań w innych krajach.

Na ich podstawie zostaną wypracowane założenia oraz rekomendacje odnośnie form wsparcia rodzin z dziećmi głęboko wielorako upośledzonymi, które zostaną zebrane w podsumowującej projekt publikacji końcowej. Dokładniejsze informacje na temat samych badań oraz każdej z wymienionej wyżej analizy będą umieszczane na naszej stronie internetowej w miarę postępu projektu oraz realizacji badań.